Hepsiburada da satıcıya nasıl soru sorulur?

Hepsi burada satıcıya soru sorma

Her gün binlerce kişinin alışveriş yapmak için kullandığı hepsiburada da satıcıya soru sormak konusunda birebir yaşadığım deneyimi sizlere aktaracağım. Bu sayede aradığınız hepsiburada da satıcıya nasıl soru sorulur? sorusunun cevabını yazımızın devamında bulmuş olacaksınız. Şimdi lütfen okumaya devam ediniz.

Hepsiburada Satıcıya Nasıl Mesaj Atılır?

İnternetten alışveriş yapan yüzlerce insan gibi ben de bir iki parça bir şeyler almak için internete girdim. Google arama çubuğuna almak istediğim ürünlerin adını yazdım. Bütçeme uygun fiyatlı ürünleri hepsiburada.com sitesinde görünce siteye girdim ve alacağım ürünü sepete ekledim. Titiz biri olduğum ve daha önceden internetten gerçekleştirdiğim bir kaç alışverişte sorun yaşadığım için, ürünün ödemesini yapıp sipariş vermeden önce, işi sağlama almak amacıyla  satıcıya ürünle alakalı bir not iletmek istedim. Fakat hepsiburada da satıcıya mesajla ulaşmak ne mümkün.

Hepsiburada da satıcıyla iletişim kurmak

Çünkü diğer alışveriş sitelerinin hiçbirinde böyle bir durum söz konusu değildi. Hangi ürün olursa olsun inceler satın almadan önce satıcıya soru sor kısmından kolayca notumuzu satıcıya iletebiliyorduk. Sadece bu siteye mahsus bir durumdu bu. Neyse uzatmayayım. Sitenin sağına baktım soluna baktım satıcının profil sayfasına girdim maalesef satıcıya soru sorma bölümünü bir türlü bulamadım. Hal böyle olunca da satıcıyla bir türlü iletişim kuramadım.

En son aklıma sitenin müşteri hizmetleri birimini arayıp, alacağım ürünün satıcısıyla nasıl irtibat kurabileceğim konusunda bilgi almak geldi. Aradım ve telefona bağlanan yetkili, gerekli bilgileri nazikçe bana iletti. Bana iletilen bilgiyi aynen aktarıyorum lütfen okumaya devam…

Hepsiburada da satıcıya soru sormak

Hepsiburada da satıcıya nasıl soru sorulur?
Hepsiburada da satıcıya nasıl soru sorulur?

Üstteki görselde de göreceğiniz üzere hepsiburada da satıcıya soru sormak ya da satıcıya mesaj atmak konusu satıcıların tercihine bırakılmış olup, isteyen satıcı satıcıya soru sor bölümünü aktif edebilip isteyen satıcı da eğer müşterilerin 45 kendisine soru sorulmasını, daha doğrusu müşterinin kendisiyle iletişim  kurmasını istemiyorsa bu butonu kapalı tutabiliyormuş.

Eğer alacağınız ürünün ilanında satıcıya soru sor butonu aktif değilse satıcıyla irtibat kuramayacağımı, ancak ürün elinize geçtiğinde eksik veya hatalı ise 14 gün içinde ürünü geri iade edebileceğimi ancak bu yolla satıcıyla irtibat kurabileceğimi iletti.

CEVAP: Kısaca hepsiburada.com sitesinde satıcıya soru sorma işlemi ürünün satıcısına göre değişmekte olup, bazı ürünlerde ilanın alt kısımda satıcıya soru sor butonu aktif olurken, bazı ürün ilanında bu buton aktif olmamaktadır. Bu durum tamamen satıcının isteğiyle gerçekleşen bir durumdur. Oysa diğer alışveriş sitelerinde bu durum satıcının isteğine göre olmayıp site kurallarına bağlıdır.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.