Twitter’a Ne Zaman Katıldığını Gizleme

Yazımızın devamında Twitter’a yeni adıyla X’e katılım tarihi gizleme mümkün mü eğer mümkünse bu ayar nereden ve nasıl yapılır; bu konu hakkında önemli bilgiler aktaracağız. Günümüzde insanların büyük çoğunluğu sosyal medya platformlarını kullanmayı tercih etse de ne yazık ki bu platformlar kullanıcılara pek fazla güvenmiyor. Bu durumun nedeni de çoğu platformda zaman zaman yaşanan skandal niteliğindeki olaylar.

Hal böyle olunca Twitter kullanıcıları diğer kullanıcılardan kişisel bilgilerini gizlemek isteyebiliyor. Bu gizlenmek istenen bilgilerden biri de Twitter’a ne zaman katıldığını gizleme. Twitter’a ne zaman katıldığının gösterilmesi pek özel bilgi sayılmasa da kullanıcılar kişisel olarak bu bilgiyi diğer kullanıcılardan gizlemek isteyebiliyor. Peki Twitter’a ne zaman katıldığını gizleme işlemi nasıl yapılır?  

Twitter’a Yani X’e Katılım Tarihi Nasıl Gizlenir? 

Twitter’a Ne Zaman Katıldığını Gizleme
Twitter’a Ne Zaman Katıldığını Gizleme

Kullanıcıların sıklıkla sorduğu Twitter’a katılım tarihi nasıl gizlenir sorusunun herhangi bir cevabı yoktur. Kullanıcılar için Twitter’a katılım tarihi ne yazık ki gizlenememektedir.

Ancak şöyle bir durum bulunuyor: 2021 senesinden önce Twitter platformuna hesap açmış kişilerin katılım tarihi diğer kullanıcılara gözükmüyor. Ancak hesabınızı 2012 yılından sonra oluşturduysanız bu bilgi diğer kullanıcılara açık bir şekilde paylaşılıyor ve bunu gizlemenin bir yolu yok. Katılım tarihinizi gizlemek isterseniz tek yapabileceğiniz şey hesabınızı diğer kullanıcılara gizli olarak tutmak. Ancak bunun da net bir garantisi yok. 

 

Twitter’a ne zaman katıldığını gizleme. Bulkolayca.com
Twitter’a ne zaman katıldığını gizleme

 

Twitter hesap gizleme işlemi için ise uygulamanız gereken adımlar şunlar:

  • Öncelikle Twitter uygulamasını açın. Daha sonra kullanıcı adı ve şifrenizle hesabınıza giriş yapın. 
  • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra ayarlar kısmına gelmeniz gerekmektedir. Ayarlar kısmına geldikten sonra gizlilik ve güvenlik seçeneğine tıklayın. 
  • Bu bölümde gizli hesabı etkinleştir yazan bir seçenek bulunacaktır. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra hesabınız artık gizli hale gelecektir. Hesabınızı gizli hale getirdiğinizde sizi takip etmeyen kullanıcılar tweetlerinizi ve diğer etkileşimlerinizi göremezler. Ayrıca sizi takip etmek isteyen kişileri bu aşamadan sonra onaylamanız gerekmektedir.
Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.