İnstagram Hesabı Kaç Şikayetle Kapanır?

İnstagram’da Kaç Kişi Spamlarsa Hesap kapanır?

İnstagramda Kaç Kişi Spam Atarsa Hesap Kapanır? Bu makalede, İnstagram hakkında İnstagram hesabını kaç kişi şikayet ederse kapanır, kaç kişi şikayet ederse İnstagram hesabı kapanır? gibi cevabı en çok merak edilen sorulara detaylı yanıt bulacaksınız. Lütfen yazımızı okumaya devam edin.

Dünyanın en büyük fotoğraf ve video paylaşım ağlarından biri olan İnstagram uygulamasında zaman geçirmek şüphesiz herkes için oldukça keyif vericidir. Ancak bazen sosyal medya hesaplarım spam yiyebiliyor ve bu nedenle hesaplarımız kapanma tehlikesiyle karşı karşıya kalabiliyor. Böyle bir durumda hesaplarının spam altında kaldığından şüphelenen kullanıcılar İnstagramda kaç kişi spam atarsa hesap kapanır sorusunu sıklıkla soruyor.

İnstagram Hesabı Kaç Şikayetle Kapanır?
İnstagram Hesabı Kaç Şikayetle Kapanır?

Öncelikle belirtmek gerekir ki birisi İnstagram hesabınıza spam attığında bunu görmenin herhangi bir yolu yoktur. Piyasada ve sosyal medya marketlerinde sizi engelleyenleri ve spamlayanları gösterdiğini iddia eden birçok uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamalara itibar etmeyiniz çünkü böyle bir şeyin olması mümkün değildir.

Peki İnstagramda kaç kişi spam atarsa hesap kapanır?

 

Instagram hesabı kaç şikayetle kapanır? Bulkolayca.com
Instagram hesabı kaç şikayetle kapanır?

 

İnstagram Hesabının Kapanması İçin Kaç Kere Spamlanmak Gerekmektedir? 

Öncelikle İnstagram uygulamasının kurallarını anlamayan kişiler için İnstagram hesabının kapanması için kaç kere spamlanmak gerekmektedir sorusunun cevabını detaylı bir şekilde araştırmaktadır. Kurallara bakıldığında net bir spam sayısı belirtilmemektedir. Sizi spamlayan kullanıcının belirttiği neden de oldukça büyük önem taşımaktadır. Örneğin biri sizi küfür ettiğinizden dolayı şikâyet ettiyse hesabınız incelemeye alınır. İnceleme sonucu küfür etmediğiniz tespit edilirse yediğiniz bu spam geçersiz sayılır. Yani İnstagram kaç spam ile hesap kapanır sorusunun net bir cevabı bulunmamaktadır.

İnstagram Hesabı Nasıl Spamlanır? 

Eğer bir kullanıcının hareketlerinden rahatsızsanız ve topluluk kurallarını ihlal ettiğini düşünüyorsanız bu kullanıcıyı spamlamak en doğal hakkınızdır. Peki İnstagram hesabı nasıl spamlanır? 

  • Öncelikle İnstagram uygulamasına kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapmanız gerekmektedir. 
  • Uygulamaya giriş yaptıktan sonra spam atmak istediğiniz kişinin profiline girmeniz gerekmektedir. Bu profile girdikten sonra sağ üst köşede bulunan üç nokta simgesine tıklayın. 
  • Buraya tıkladıktan sonra Şikayet Et” seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Bu seçeneği seçtikten sonra karşınıza “Uygunsuz” ve “Spam” yazan iki seçenek daha gelecektir. 
  • “Spam” yazan seçeneğe tıkladıktan sonra spam atma işleminiz gerçekleşecektir. 
  • Hangi hesabı ve ne nedenle spamlarsanız spamlayın İnstagram uygulaması bunu asla 3. Kişi ve taraflarla paylaşmayacaktır. Tüm spam ve şikayet işlemleriniz tamamen size özeldir ve yalnızca tarafınıza görünür. 
Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.