Altcoin nedir, Nasıl oynanır?

Altcoin nedir, altcoinden nasıl para kazanılır, altcoin nasıl oynanır, neden herhangi bir altcoine yatırım yapılmalıdır, altcoin nereden alınır, altcoin nereden satılır, güvenilir türk kripto altcoin para borsası hangisidir, altcoinlerin avantajları nelerdir, altcoinlerin dezavantajları nelerdir, bitcoin altcoin midir, 2023 yılında en çok kazandıran altcoinler hangileridir? Soruları son zamanlarda akıllarda en çok soru işareti bırakan sorular olmuşlardırlar. Bugün sizler için bu soruların hepsini yanıtlayacağız.

Lafı uzatmadan başlayalım 🙂

Altcoin | Bulkolayca.com
Altcoin | 

 

Altcoin Nedir, Nasıl Kazanılır, Nasıl Oynanılır?

Bitcoin hariç olmak üzere, Bitcoin’den sonra ortaya çıkan veya çıkarılan bütün kripto paralar atcoin olarak anlandırılmaktadır. Altcoin kısaltması “alternatif coin” kelimesinden meydana gelmiştir. Ethereum’dan başlayan ve Litecoin, Ripple, Dash diye devam eden altcoin kripto para birimlerinin sayısı şu anda yedi binin üzerine çıkmış bulunmaktadır.

Altcoinler üzerinde oynamanın mantığı şöyledir: Bunu bir oyun olarak düşünürsek “Altcoinler üzerinden gerçek paralar kazanmak isteyen kullanıcıların, hisleriyle hangi kripto paranın yükseleceğini hesaplayarak o kripto para üzerine yatırım yapmaları sonucunda, yatırım yaptığı altcoinin değeri arttığında borsalar aracılığıyla satın aldığı altcoin miktarını gerçek paraya çevirmesi sonucu kazandığı para” oyunun amacını belirtmektedir.

Altcoin nedir? | Bulkolayca.com
Altcoin nedir? |

 

Neden Herhangi Bir Altcoine Yatırım Yapılmalıdır?

Bitcoin’den sonraya piyasaya sürülen bütün altcoinler, Bitcoin’den daha hızlı ve daha değişik bir yöntemle kendilerini geliştirmeyi hedefledikleri için bazı zamanlarda Bitcoin’den daha hızlı bir hale gelebilmektedirler. Kısacası her altcoinin farklı tarzı, şekli ve yönü bulunmaktadır.

 

Altcoin Nereden Alınır, Nasıl Satılır?

Altcoin almanız için önerebileceğimiz kripto para borsası dünyanın en büyük ve en güveniliri olan Binance’dir. Kullanıcılarına kandırmadan, dolandırmadan, yüksek hacimli, kolay alınabilir ve kolay satılabilir hizmet sunmakla beraber aynı zamanda gizliliğe de kesinlikle önem vermektedir.

 

Türk Kripto Para Borsası Var mıdır?

Türkiye’de kurulmuş ve Türk patronlar tarafından yönetilen herhangi bir kripto para borsası önerebilir misiniz? Diyorsanız cevabımız şöyle olacaktır:

-Türkiye’nin en iyi kripto para borsası olan “BtcTurk”te, Binance gibi güvenli ve yüksek hacimli bir kripto para borsasıdır.

Sizlere sunduğumuz borsalar dünyada ve Türkiye’de en fazla kullanıcıya ve en fazla puana sahip olan borsalardır. Yine de hangi borsadan altcoin alımı yapacağınız size kalmıştır.

 

Altcoinlerin Avantajları Nelerdir?

Birçok altcoin kripto para birimi bir diğerinden daha farklı bir yöntemi benimseyerek çalıştığı için birtakım avantajlar ortaya koymaktadır.

 • Kolayca nakit paraya çevrilebilme.
 • İşlem gizliliği ve yüksek kullanıcı yoğunluğu.
 • Ucuz maden ekipmanları gerektirme.
 • Konfor ve kalite (kullanılabilirlik).
 • Bitcoin’e göre daha hızlı işlem hızına sahip olma.
 • Kolayca Finans araçlarına erişebilme.

 

Altcoinlerin Dezavantajları Nelerdir?

 • Birçok altcoin, Bitcoin gibi hatta Bitcoin’den daha da güvenli ve verimli olabilir. Fakat kullanıcılarında güvensizlik ve para kaybetme korkusu varsa, o altcoinin kullanıcısının gözünde bir değeri kalmaz. Bu yüzden altcoinlerin birinci dezavantajı “kullanıcılarında para kaybetme korkusu ve güvensizlik yaratmak”tır.
 • Altcoinlerin bir diğer dezavantajı ise yüksek bir şekilde dengesizlik yaratmalarıdır. Bu dengesizlik nedir? Diye sorarsanız; bu dengesizlik altcoinin piyasadaki değerinin hızlıca yükselip aniden düşebilmesidir. Bu yüzden asla umutsuzluğa kapılmayın, sabredin ve sonuca ulaşın.

 

Bitcoin Altcoin midir?

Bitcoin 2008’de icat edildiğinden dolayı ilk kripto para unvanını almaktadır. İlk kripto para olduğundan dolayı da herhangi bir kripto paradan sonra icat edilmediği için altcoin olarak adlandırılmamaktadır. Kısacası Bitcoin bir altcoin değildir.

 

2023 Yılında En Çok Kazandıran Altcoinler Hangileridir?

2023 yılında kullanıcılarına ve kendine en çok değer kazandırmış beş (5) altcoini sizler için sıraladık.

 • Injective(INJ): %2.606
 • Render(RNDR): %1.032
 • Kaspa(KAS): %2.090
 • Solana(SOL): %921
 • Stacks(STX): %567
Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.