Uludağ ve Kış Tatili

Kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte birçok kış sever Google başta olmak üzere birçok arama motoru üzerinden en iyi kış tatili nerede yapılır, en iyi kış tatil yerleri, en iyi kayak merkezi nerede, kışın tatil yapılacak en iyi yer, kış tatili için en iyi yer, en iyi kış tatil yeri neresidir, kış tatili için en fazla olanak neredir, kış tatili için en eğlenceli yer, türkiye’de kış tatili nerede yapılır, kışın en iyi balayı nerede yapılır, balayı için en iyi kış tatil yeri? Sorularına yanıt aramaya başladılar.

Bu yazımızda kış tatili deyince akla ilk gelen şehrimiz olan Bursa’nın Uludağ Kayak Merkezi’ni sizlere tanıtacağız.

Uludağ Kayak Merkezi | Bulkolayca.com
Uludağ Kayak Merkezi | Bulkolayca.com

 

Uludağ ve Kış Tatilinde Bize Sağladığı Avantajları

Uludağ’ın en iyi kayak merkezine ve en iyi konaklama alanlarına sahip olması, kışın birçok ziyaretçiye ev sahipliği yapmasıyla beraber, temiz ve içimizi ferahlatan havası Uludağ’ı Türkiye’de ki en iyi kayak merkezlerinin önde geleni haline getirmiştir.

Tarihi güzellikleri, temiz havası, yüksekliği, büyüklüğü,  doğası ve yüksek turizmi ile ünlü olan Uludağ, tatilcilerine bu güzel imkanları sunarken aynı zamanda temiz atmosfere sahip olan kayak merkeziyle de birçok ziyaretçinin kalbinde yerini alıyor.

Uludağ’a sadece kış tatili yapmak için de gidilmeyeceğinin altını çizmemiz gerekir. Çünkü balayları kış aylarına denk gelen birçok çift balayı tatilleri için Uludağ’ı tercih ediyor. Uludağ’ın beyaz örtüsü karşısında ziyaretçiler hiçbir yerde görmedikleri manzaralara şahit olmakla beraber otellerinin odalarında bulunan ateşi ve ışığıyla göz alıcı bir renk sunan şömineler karşısında da güzel vakitlere tanık oluyorlar.

Uludağ’ı ziyaret eden birçok tatilci sadece kayak yapmakla kalmıyor aynı zamanda Türkiye’nin ilk teleferik hattı olan 9km uzunluğundaki Bursa Teleferiğine de binme şansına sahip oluyorlar. Bu fırsata sahip olmakla kalmayıp oradaki beyaz örtüyü, temiz havayı havadan keşfetme şansına da sahip oluyorlar.

Uludağ’da gerek kendi imkanlarınız gerekse de orada bulunan kar motoru gibi teknolojik aletlerle sörf yaparak zevkin ve adrenalinin doruklarına çıkabilir aynı zamanda acıktığınızda sucuk ekmek ve kızartılmış soslu sosislerle karnınızı doyurarak gününüze renk katabilirsiniz.

Kış tatilini Uludağ’da yapmak isteyen birçok doğa ve kış severi; orada bulunan, hepsi birbirinden konforlu beş yıldızlı oteller ve kışı doya doya yaşamak isteyenlere özel yapılmış olan son derece konfora sahip Bungalov dağ evleri bekliyor olacak.

Tatilinizi Uludağ’da yapmaya karar verdiyseniz ilk olarak yapmanız gerekenlerden birincisi bavulunuza ve sırt çantanıza alabildiğiniz kadar kalın ve soğuk geçirmeyen kıyafetlerinizi doldurmak olmalıdır. Uludağ gerek eğlenceli  anlar yaşamanıza imkan sağlıyor olabilir fakat  yüksekliği ve konumu gereği eksi derecelere ulaşan soğuk havalara da sahip olduğunu söylemekte fayda var.

Şimdiden iyi tatiller diler, kış tatilinizin en içten dileklerimizle eğlenceli anlarla dolup taşmasını temenni ederiz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.